Plně hrazený kurz pro strojvedoucí s němčinou

Snili jste někdy o tom, jak krásná a zajímavá je práce strojvedoucího? S METRANS Rail si můžete svůj sen (třeba i dětský) splnit, a také získat výborně placené a stabilní zaměstnání s jasnou perspektivou.

Společnost METRANS Rail s.r.o. (patřící do skupiny METRANS) právě otevírá další běh kurzu pro budoucí strojvedoucí. Kurz je navržen tak, že připraví i úplného začátečníka na výkon profese strojvedoucího.

Celý kurz je pro účastníky zdarma. A pozor – již od prvního dne kurzu budete pobírat velice pěknou měsíční mzdu 50 000 Kč.

Získáte také mezinárodní zkušenosti, jelikož kurz probíhá na drážní škole VDEF v německých Drážďanech (www.vdef.de). Výuka přirozeně probíhá v němčině, takže bez komunikativní znalosti NJ (Alespoň na úrovni B1) se neobejdete, ale buďte bez obav – skutečně nehledáme dokonalou znalost a všechny odborné výrazy se rychle naučíte. Pro lepší představu o potřebné úrovni znalosti němčiny se můžete podívat na: https://www.goethe.de/ins/cz/cs/spr/prf/gzb1/ueb.html. Najdete tam i vzorové testy, které si můžete předem vyzkoušet. V Drážďanech budete mít bezplatně zajištěno komfortní ubytování a také budete dostávat diety ve výši 45 € denně za každý den kurzu.

Celková délka kurzu je až 15 měsíců během kterých se naučíte vše potřebné pro výkon práce strojvedoucího. Z toho 10 měsíců tvoří teoretická příprava, která probíhá v Drážďanech a následuje 4 až 5 měsíců trvající praktický zácvik, kdy na cvičné jízdy nastupujete již z ČR (nástupním místem je Děčín).

Po úspěšném absolvování kurzu budete rovnou pokračovat ve své kariéře profesionálního strojvůdce pro společnost METRANS Rail a ihned tak uplatníte své nabyté znalosti a zkušenosti. A také si přijdete na velice slušné peníze. Průměrný příjem strojvedoucího v METRANS Rail je 100 000 Kč hrubého měsíčně (včetně příplatků).

Více vám představí náš kolega Vašek. Pusťte si video a podívejte se na jeho příběh:

Co vás čeká, pokud do toho půjdete s námi:

  • Kurz začíná 4. dubna 2023 ale přihlášky přijímáme již nyní, jelikož pokud se pro vás rozhodneme, je nezbytné před nástupem do kurzu absolvovat lékařská a psychologická vyšetření zákonem daná pro možný výkon profese strojvedoucího. Podmínkou pro vstup do kurzu je dobrý zdravotní stav, rychlé a pohotové reakce, zájem o železniční prostředí (alespoň na hobby úrovni – šotouš) a komunikativní znalost NJ (alespoň B1). Znalost němčiny se dokládá zkouškou na Goethe Institutu. Zkoušku je nutné absolvovat už před nástupem do kurzu. Je tedy vhodné se přihlásit již nyní, abyste měli dostatek času na to, si do konce roku vyřídit všechny potřebné zkoušky. Pokud vše dobře dopadne, tak můžete v novém roce dát výpověď ve stávajícím zaměstnání a od dubna 2023 nastoupit do kurzu.

  • Před nástupem do kurzu uzavřete zaměstnaneckou smlouvu s METRANS Rail, stáváte se našim kolegou a začínáte pobírat mzdu a další benefity. Náklady na kurz za vás uhradíme a uzavřeme s Vámi závazek (kvalifikační dohodu) na 5 let.

  • Výuka probíhá na drážní škole v Drážďanech, kde budete mít zajištěno komfortní ubytování. Kurz probíhá prezenční formou (vždy od pondělí do pátku) a trvá až 15 měsíců (10 měsíců teoretické prezenční studium v Drážďanech a 4 až 5 měsíců praktický zácvik, na který se nastupuje už z ČR). Prezenční studium v NJ je proloženo studijním volnem, takže budete mít dostatek prostoru na to trávit čas i doma v ČR. Řada účastníků kurzu se na víkendy vrací zpět do ČR a v Německu tráví jen pracovní dny. Někteří kolegové do školy i denně dojíždějí z ČR. Volba je na vás.

Jaké jsou požadavky pro přijetí do kurzu, které je nutné splnit:

  • Máte ukončené středoškolské vzdělání

  • Ovládáte německý jazyk alespoň na úrovni B1

  • Máte dobrý zdravotní stav + rychlé a pohotové reakce

  • Zajímáte se o železniční prostředí (alespoň na hobby úrovni)

Na co se můžete po absolvování kurzu těšit:

  • Stabilní, zajímavou a velmi dobře placenou práci strojvedoucího (průměrný příjem 100 000 Kč měsíčně)

  • Zázemí úspěšné nadnárodní logistické společnosti

  • Moderní pracovní prostředí

  • Zahraniční diety dle vyhlášky MF ve výši až 45 € denně

  • Jízdenku In-Business na dojíždění na pracoviště

  • V případě dobrých hospodářských výsledků celé skupiny 13. a 14. mzda

  • 5 týdnů dovolené

  • Věrnostní odměny

  • Neformální teambuilding (sportovní hry, kulturní akce)

Jdete do toho s námi? Dejte nám o sobě vědět a změňte svou profesní budoucnost. Velice rádi s vámi probereme víc. Budeme se těšit!

Kontaktujte nás

Igor Jeřábek

jerabek@metransrail.eu

+420 267 293 591

Sdílejte příležitost

Zaujala vás tato příležitost?

Zadejte svou e-mailovou adresu a my vám zašleme do e-mailu odkaz pro pozdější odpověď.